IKEA

Planowanie
kuchni
z wymiarowaniem

Informacje

Usługa oferowana jest przez wszystkie Sklepy IKEA i Punkty IKEA Gościnnie.

Usługa podzielona jest na 2 etapy.

Etap 1 – Wymiarowanie:
Wymiarowanie polega na przygotowaniu przez Wykonawcę szkicu wskazanego pomieszczenia kuchennego wraz z zaznaczeniem lokalizacji lub przebiegu istniejących instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, gazowych, wentylacyjnych, oraz istotnych elementów konstrukcyjnych takich jak okna i/lub drzwi.

Szkic wymiarowanego pomieszczenia zawiera wymiary wszystkich jego ścian podane w centymetrach, zapisane wyraźnym pismem drukowanym. Wymiary te są niezbędne do prawidłowego Planowania.

Miejscem realizacji Wymiarowania jest adres Klienta wskazany przez niego podczas zamawiania usługi przy pomocy strony Internetowej.

Aby realizacja Wymiarowania odbyła się bez przeszkód, pomieszczenie powinno posiadać wolną przestrzeń do jego przeprowadzenia (tzn. powinno być bez zabudowy meblowej lub innych elementów jakie mogą uniemożliwić jego wykonanie). Osoba wykonująca Wymiarowanie musi mieć dostęp do instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej w celu dokonania dokładnych pomiarów, oraz dostęp do każdego narożnika w pomieszczeniu w celu weryfikacji kątów pomieszczenia.

Etap 2 – Planowanie:
Planowanie polega na zaplanowaniu kuchni przez Pracownika IKEA za pomocą programu IKEA Home Planner, na podstawie dokonanego uprzednio Wymiarowania oraz preferencji dotyczących kuchni przedstawionych przez Klienta w trakcie Planowania. Projekt kuchni obejmuje wyłącznie meble kuchenne
i jadalniane IKEA bez instalacji takich jak: elektryczna, gazowa, hydrauliczna, wentylacyjna. Planowanie nie obejmuje także takich elementów jak dobór rodzaju wykończenia ścian, podłóg, sufitów oraz doradztwa z zakresu dekorowania pomieszczenia.

Planowanie jest realizowane w Sklepie IKEA oferującym usługę i trwa maksymalnie 2 godziny zegarowe. Sklepami oferującymi usługę są wszystkie Sklepy IKEA w Polsce i Punkty IKEA Gościnnie.

Jako efekt Planowania Klient otrzymuje dokument projektu mebli kuchennych IKEA.

Koszt usługi rozpoczyna się od 199 zł i obejmuje wymiarowanie kuchni oraz wykonanie planu kuchni IKEA. Ceny są cenami brutto (zawierają podatek od towarów i usług VAT) i podane są w złotych polskich. Cennik Usługi znajdziesz tutaj.

Formami płatności akceptowanymi przez IKEA za zlecenia składane przy pomocy strony Internetowej są płatności poprzez platformę Przelewy24 za pomocą przelewu elektronicznego oraz kart płatniczych ze znakiem Visa/Visa Electron, MasterCard Maestro. Klienci nie mogą dokonywać zapłaty w systemie ratalnym, kartami rabatowymi, refundacyjnymi, lub upominkowymi.

Plany wymarzonej kuchni gotowe… i co dalej? Kolejny krok to zakupy w IKEA. Jeśli po skorzystaniu z naszej usługi Planowania kuchni IKEA z wymiarowaniem zdecydujesz się na zakup kuchni możesz skorzystać usługi zorganizowania transportu Dodatkowo nie musisz przejmować się jej montażem i instalacją – korzystając z fachowych usług firm współpracujących z IKEA zaoszczędzisz sporo cennego czasu. Więcej informacji o naszych usługach znajdziesz tutaj.

Zainspiruj się

Czy masz już pomysł na swoją nową kuchnię? W tym miejscu możesz znaleźć katalog pełen kuchennych rozwiązań. Przed planowaniem przejrzyj nasze poradniki poświęcone systemowi kuchennemu, AGD oraz blatom, zlewom
i bateriom
. Korzystaj z zawartej w nich wiedzy oraz naszych pomysłów - niech Twoja nowa kuchnia będzie kuchnią Twoich marzeń.

Usługodawcą jest IKEA Retail sp. z o. o. z siedzibą w Jankach,
Pl. Szwedzki 3,
05-090, Raszyn.
Zarejestrowana pod nr KRS 0000091681 w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, gdzie przechowywana jest dokumentacja spółki. Kapitał zakładowy: 20.000.000 złotych.
NIP 527 010 33 85.